Na moim poddaszu

Na moim poddaszu

poniedziałek, 26 grudnia 2011

47. Wesołych Świąt


Z CAŁEGO SERCA ŻYCZĘ WAM SPOKOJNYCH 
ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA 
I TWÓRCZEGO NOWEGO ROKU 2012

Ps. 1 Powyżej i poniżej migawki mojej choinki, piernikowych ozdób, które pięknie pachną i nadają otoczeniu świąteczny klimat, gipsowych aniołków, z których w tamtym roku zrobiłam zawieszki i adwentowego wieńca.


Ps. 2 Podejrzewam, że nie wszyscy czytają komentarze pod postami, a ostatnio Guga zostawiła u mnie komentarz w którym pięknie opisała symbolikę wieńca adwentowego i muszę to zamieścić :)

Guga pisze...:
Jeśli pozwolisz, to tak pokrótce napisze Ci o wieńcu adwentowym... pierwszą świecę zapala się w I niedzielę adwentu - symbolizuje ona przebaczenie grzechu nieposłuszeństwa Adamowi i Ewie przez Boga. Drugą zapala się w II niedzielę adwentu - symbolizuje ona wiarę patriarchów Narodu Wybranego w dar Ziemi Obiecanej. Trzecią świecę zapala się w III niedzielę adwentu - symbolizuje ona radość króla Dawida świętującego przymierze z Bogiem. W IV czwarta niedzielę adwentu zapala się ostatnią ze świec - symbolizuje ona nauczanie proroków zapowiadających przyjście Mesjasza i Jego Królestwa pokoju i sprawiedliwości. Wieniec jest także symbolem rodziny oczekującej i przygotowującej się na godne spotkanie z Jezusem w Betlejem jak i w dniu jego powtórnego przyjścia na ziemię Wieniec adwentowy należy umieścić w domu na honorowym miejscu. Można go postawić na stole bądź podwiesić pod sufitem. Świece mogą się palić w czasie rodzinnej modlitwy, a także podczas wspólnych spotkań i posiłków. Przy ich płomyku mogą zasypiać również dzieci. I to może by było na tyle:) Pozdrawiam bardzo cieplutko w taki piękny słoneczny dzień:)))

3 komentarze:

 1. Piękna choinka :) Wykład Gugi na temat wieńca adwentowego pouczający i bardzo przydatny.
  Przyglądam się tym pierniczką na choince i czuję ich piękny aromatyczny zapach.
  Wesołych dni po Świętach. Radości na cały rok. Dobrze, że jesteś.

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie nigdy nie zdawałam sobie sprawy z wymowności adwentowego wieńca a szkoda. A choineczka śliczna. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana spóźnione,ale szczere.
  Za to na Nowy Rok się załapałam :P Wszystkiego co najlepsze dla Ciebie i Twojej rodziny.buziaki

  OdpowiedzUsuń